Kawa w biurze
Kawa w biurze

Spóźniłeś się do pracy?

Przed Tobą dzień pełen ciężkich rozmów i spotkań? 

Dead line już jutro a Ty nie zrobiłeś nawet połowy?


Myślisz… KAWA pomoże !!!


KAWA W BIURZE?

Dobra kawa w biurze może okazać się skutecznym systemem motywacji pracowników.

Food Research Institute wykazuje, że aż 45% ludzi deklaruje, że to poranna kawa w pracy zwiększa ich produktywność.
Analiza różnych zawodów wykazała, że po kawę najczęściej sięgają naukowcy, pisarze, przedstawiciele handlowi, specjaliści od marketingu oraz pracownicy gastronomii. Jednak,  w pozostałych zawodach kawa zyskuje coraz większą popularność. Biorąc pod uwagę pracowników fizycznych, gorąca kawa to dodatkowe źródło energii.

Skoro każdy pracownik potrzebuje porannej dawko kofeiny, warto zadbać, aby kawa w biurze była wysokiej jakości.

 

JAKĄ KAWĘ WYBRAĆ?

Coraz więcej pracodawców wybiera do swojego biura ekspres. Kawy rozpuszczalne powoli odchodzą w zapomnienie i w ich miejsce kupowane są kawy ziarniste.
Tylko jaką kawę wybrać – skoro na rynku jest ich tak wiele?
Odpowiedź brzmi – dobrej jakości.

Herreria  wychodzi z 2 propozycjami kaw do biura.
Sabor de la Victoria, w której wyjątkowo dobrane proporcje Arabiki i Robusty sprawił, że posiada ona prawie 4 krotnie większa zawartość kofeiny. Arabica la Sabrosa delikatna 100% Arabika, idealnie sprawdzi się na popołudniowy "Coffe break".

 

 

 

DOBRA KAWA TO LEPSZA FIRMA?

Po pierwsze integracja pracowników!


Udowodniono, że kawa wpływa na lepsze i kreatywniejsze myślenie, fakt ten poparło aż 77% szefów, jednak pod jednym warunkiem – nie może ona być pita w samotności…

Każdy, kto pije kawę w pracy, zna ten widok.

Kolejka do ekspresu, pół biura zwaliło się do kuchni, by wypić kawę właśnie w pracy. A to właśnie ta kolejka i wspólne oczekiwanie, aż kubek napełni się kawą, jest doskonałym momentem do rozmowy, wymiany poglądów, a może właśnie wtedy ktoś pomoże rozwiązać twój problem?

Jeśli biurowa przerwa na kawę jest efektywna, jesteśmy zrelaksowani, bardziej zadowoleni oraz znajdujemy szybsze rozwiązania na problemy swoje i czyjeś…

Po drugie, poprawa efektywności pracy.

Kofeina pomaga nam się również uspokoić przed ważnym spotkaniem, ponieważ wpływa na poprawę nastroju przez wytwarzanie w naszym organizmie dopaminy, serotoniny i noradrenaliny.
W 2011 roku w Bostonie Michel Lucas z kolegami (Harvard School of Public Health), przeprowadzili badania, które wykazały, że ludzie pijacy 2-3 filiżanek dziennie są o 15%, miej narażeni na ryzyko wystąpienia depresji.

 

KAWA A KONTAKTY BIZNESOWE?

 

Zaproszenie partnera biznesowego na wspólną kawę i to przy niej przestawienie swoich propozycji może zwiększyć szanse na porozumienie. Jeśli spotkanie biznesowe prowadzisz w swojej firmie, warto zadbać, aby kawa w biurze była wysokiej jakości.

 

 

Autorka: Justyna Sikorska

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl