Kawa z olejem kokosowym
Kawa z olejem kokosowym

Olej kokosowy.

Olej kokosowy jest olejem pochodzenia roślinnego, otrzymuje się go, tłocząc koprę, czyli twardą część miąższu orzechów palmy kokosowej. W sprzedaży olej koksowy najczęściej występuje jako odkwaszony i wybielony rafinat.
Ze względu na swoje właściwości nawilżające i odżywcze coraz częściej stosowany jest do produkcji kosmetyków, jako balsam do ciała czy maska do włosów.

Czy wiedziałeś, że olej kokosowy można dodać do kawy?

Co więcej, połączenie to ma wiele zalet i może wpłynąć na Twoje zdrowie oraz wagę !

Napój sprzed lat.


Kawa z olejem kokosowym podobnie jak opisywana wcześniej kawa z solą (https://www.herreria.pl/pl/n/22) nie jest nowością. Mieszkańcy Azji oraz okolic Pacyfiku piją tak przygotowaną kawę od tysięcy lat i przypisują jej wiele zalet.
Warto zaznaczyć, że nie każdy olej kokosowy dodany do kawy będzie dobrym połączeniem, należy stosować oleje z pierwszego tłoczenia.

Wśród właściwości kawy z olejem kokosowym można wyróżnić wiele pozytywów, ale ma ona też kilka wad.

Jakie działanie na Twój organizm będzie miała kawa z olejem kokosowym?

Wpłynie na twoje zdrowie …


Olej koksowy jest bogatym źródłem kwasu laurynowego, który ma właściwości zwalczające drobnoustroje. Kwas laurynowy ma zdolność do zwalczania zakażeń grzybiczych, głównie zakażeń grzybem Candidia ponadto działa hamująco na rozwój bakterii gram dodatnich oraz bakterii Staphylococcus Aureus.
Kolejną zaletą jest to, że olej kokosowy pozwala na utrzymanie prawidłowego poziomu cukru we krwi. W naszym organizmie kontrolę nad prawidłowym poziomem cukru sprawuje insulina, jeżeli jej poziom ulega wahaniom, w konsekwencji może nastąpić wahanie nastroju i apetytu oraz utrata energii. Picie kawy z olejem kokosowym pozwali Ci na utrzymanie prawidłowego poziomu insuliny.
Jak wykazały badanie kokos, a także sam olej kokosowy ma duży wpływ na nasz mózg i pomaga w leczeniu choroby Alzheimera.


Pobudzi twoje ciało i umysł ….


Pierwszym źródłem energii w tym napoju będzie kofeina a kolejny nie co innej niż olej kokosowy. Olej kokosowy zawiera duże ilości średniołańcuchowych kwasów tłuszczowych, które są przekształcane w energie znacznie szybciej niż tłuszcze długołańcuchowe. Połączenie tych dwóch składników sprawi, że otrzymasz wzmocnioną dawkę energii, a gdy olej kokosowy połączysz z naszym Sabor De La Victoria (https://www.herreria.pl/pl/p/Sabor-De-La-Victoria-250g/40), zawierającą prawie 4 razy większą zawartość kofeiny... myślę, że takie połączenie sprawi, że 
będziesz mógł zrobić więcej i poczuć #smakzwycięstwa.

 

Zwiększy twój metabolizm i sprawi, że będziesz dłużej syty…

Olej kokosowy zakwalifikowano ponadto do pokarmów „termogenicznych”, czyli takich, po których spożyciu organizm spala więcej tłuszczu, wywołane jest to zwiększeniem wydatku energetycznego. 1-2 łyżki oleju kokosowego na dzień może pozwolić spalić dodatkowe 120 kalorii.
Jak już wiadomo, kawa wpływa na nasz metabolizm (https://www.herreria.pl/pl/n/15), więc połączenie kawy i oleju kokosowego może okazać się dobrym pomysłem.
Kolejną zaletą jest zbawienny wpływ na układ trawienny, dobrze wiemy, że kawa wpływa na trawienie, poprawie prace mięśni jelita grubego i zapobiega zaparciom, a olej kokosowy jest naturalnym środkiem przeczyszczającym. Napój ten sprawi również, że będziesz dłużej syty. Badania wykazały, że spożywanie olejku kokosowego daje uczucie sytości. Sama kawa również ma takie właściwości. Badanie wykazały, że spożywanie kawy z olejem kokosowy pozwoli zjeść mniej nawet o 20% kalorii.

Niestety produkt ten ma też kilka wad.


Olej kokosowy obfituje w nasycone kwasy tłuszczowe, Według zaleceń American Heart ich zawartość w naszej diecie nie powinna przekraczać 13g, jeżeli twoja dieta obfituje w kwasy nasycone, lepiej zrezygnuj z połączenie kawy z olejem kokosowy.

Napój ten jest też niestety kaloryczny. Pomimo że powyżej pisałam, że olej kokosowy w połączeniu z kawą daje uczycie sytości oraz pozwala spalić więcej kalorii, należy pamiętać, że olej kokosowy to tłuszcz, a tłuszcz ma najwyższą wartość kaloryczną w 1 gramie. Jedna łyżeczka oleju to około 120 kalorii. Jeżeli kontrolujesz swoją wagę, wlicz napój w swój bilans kaloryczny.

Pamiętaj, że kawa z olejem kokosowym nie zastępuje posiłku, jego całkowite pominięcie jest błędem żywieniowy. 

Autor: Justyna Sikorska

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl