Poznaj nasze produkty - herbata Negro Afrutado
Poznaj nasze produkty - herbata Negro Afrutado

NEGRO AFRUTADO 

OP – Kenia Kangaita:


Herbata pochodzi z Kangaita Tea Faktory - stowarzyszenia, które na obszarze 966 hektarów, zrzesza 5730 małych farm. Uprawy herbaty znajdują się w niedalekich odległościach od parku narodowego Mount Kanyna i Wielkich Rowów Afrykańskich. Plantacje położone w sąsiedztwie lasów deszczowych, na wysokościach ponad 2000 m n.p.m., przez miejscową ludność nazywane są „Cloudy Fields”. Warunki klimatyczne, wysokości oraz częste zachmurzenie sprawia, że herbaty z tych plantacji uważane są na najlepsze z terenów Kenii.

Liście należą do typu „orthodox”. Przyjmują ciemnobrązową, przechodzącą w czerń barwę, regularne kształty oraz słodowy aromat. Napar jest przejrzysty i posiada miedzianą barwę. Smak herbaty jest głęboki i bogaty w nuty owocowe, a zarazem słodki. Najwyższą jakość otrzymamy po zalaniu herbaty tzw. „białym wrzątkiem” – to ten moment, kiedy woda zaczyna wrzeć.

Wpływ na zdrowie:

Czarna herbata zawiera przeciwutleniacze, które walczą z wolnymi rodnikami. Głównym źródłem przeciwutleniaczy, są związki z grupy polifenoli takie jak katechiny, teaflawiny i tearubiginy. Jak wykazały badania teaflawiny zmniejszają ryzyko otyłości i zachorowań na cukrzycę typu II, a także obniżają poziom „złego” cholesterolu. Kolejne doświadczenia potwierdziły, że katechiny pomagają zmniejszyć masę ciała i zniwelować nadmierną tkankę tłuszczową. Teaflawina chroni nasz wzrok. Napój ten wspomaga prawidłową pracę serca i zmniejsza ryzyko wystąpienia zawału. Dobroczynnie wpływa też na układ trawienny oraz funkcję poznawcze mózgu. Kolejną zaletą jest fakt, że czarna herbata poprawia stan zdrowia jamy ustnej, wspomaga porost włosów oraz działa relaksująco.

 

Autor: Justyna Sikorska 

 

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl